1% Podatku
Szanowni Państwo! Po raz kolejny zwracamy się do Was z gorącą prośbą o przekazywanie 1 % podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - w tym wypadku na rzecz naszej jednostki- Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawęzowie. Wystarczy tylko wypełnić odpowiednie pola w formularzu zeznania podatkowego za rok 2014. Ten 1 procent to naprawdę niewiele, warto też dodać że osoby wspierające Organizacje Pożytku Publicznego nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Warto wspierać organizację, która działa na rzecz bezpieczeństwa Naszej społeczności.

Jak przekazać 1% podatku (w skrócie).

1.Upewnij się, że możesz przekazać 1% podatku dochodowego organizacji pożytku publicznego (OPP).

2.Świadomie wybierz Związku OSP RP jako OPP.

3.Wypełnij „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)” w rocznym zeznaniu podatkowym – PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

4.Upewnij się, że w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, wpisałeś „Cel szczegółowy 1%". Wystarczy, wpisać skróconą nazwę swojej jednostki – OSP w Pawęzowie.. i jej kod pocztowy 33-103 Tarnów.

5.Złóż zeznanie podatkowe w terminie.

6.Zapłać w całości podatek również w terminie.

7.Po złożeniu zeznania podatkowego sprawdź jeszcze raz czy wniosek o przekazanie 1% podatku dochodowego został poprawnie wypełniony.

8.Złóż korektę zeznania podatkowego (w terminie) jeżeli źle wypełniłeś w PIT-cie wniosek o przekazanie 1% podatku dochodowego bądź zapomniałeś o jego wypełnieniu.

9.Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto Związku OSP RP przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

10.Naczelnik Urzędu Skarbowego właściwy według siedziby Związku OSP RP przekaże nam we wrześniu 2012 roku zbiorczą informację zwierającą informacje wskazane przez podatników w części PIT dotyczącej wniosku o przekazanie 1% podatku.

11.Związek OSP RP pozyskane środki w roku 2012 – 2013 zgodnie z regulaminem „1% podatku na rzecz Związku OSP RP” przekaże Ochotniczym Strażom Pożarnym i innym jednostkom na cele statutowe zgodnie z wskazanym przez podatnika celem szczegółowym.

Wzory PITów 2011

Wzory deklaracji podatkowych: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 w części dotyczącej „Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” oraz „Informacji uzupełniającej” .

W deklaracjach podatkowych można wypełnić niżej wskazane pozycje