Alarmowanie o Zagrożeniu

Powitanie
Serdecznie witam wszystkich internautów, którzy znaleźli się na oficjalnej stronie internetowej OSP Pawęzów. Właśnie w tym miejscu możecie dowiedzieć się co aktualnie dzieje się w strukturach Pawęzowskiej Straży i zostawić swój ślad w jeden z dostępnych sposobów. Gorąco zapraszam do "wirtualnego" zwiedzania portalu.

OSP Pawęzów

Sprawozdanie Z Zbiórki Pieniężnej

100 Lat OSP Pawęzów 29.04.2012
Uroczystość 100 lecia rozpoczęto Mszą Świętą w intencji druhów strażaków i ich rodzin. Koncelebrowali ją : ks. Tadeusz Wszołek – Proboszcz Parafii Pawęzów, ks. Henryk Bielak – Kapelan Strażaków Gminy Lisia Góra, ks. Kanonik Jan Bereś, ks. Antoni Piś – Proboszcz Parafii Męcina, O. Andrzej Gut – ppłk. Kapelan Straży Granicznej. Homilię głosił ks. Antoni Piś. Była ona pięknym nawiązaniem do służby drugiemu człowiekowi, do wartości z niej płynących tak w kontekście wiary, jak i potęgi ludzkiego bezinteresownego działania dla przyjętych idei i misji. Służbę liturgiczną pełnili druhowie strażacy. Całość oprawy Mszy Świętej uzupełniały Poczty Sztandarowe wszystkich Jednostek OSP z terenu gminy, Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Batalionu Barbara AK w Pawęzowie, oraz Poczet Sztandarowy OSP Łęg Tarnowski na czele z Prezesem Adamem Biedroniem. Ważnym elementem w toku Mszy Św. było poświęcenie nowego Sztandaru Jednostki. W Mszy uczestniczyli zaproszeni goście, liczni sojusznicy i osoby współpracujące z Jubilatami – Jednostką OSP Pawęzów.

Sztandar Setnej Rocznicy Istnienia OSP Pawęzów
Z okazji Setnej Rocznicy Istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawęzowie został wykonany nowy sztandar. Ponieważ jednostkę OSP nie jest stać w całości na pokrycie kosztów sztandaru prosi się mieszkańców miejscowości, sympatyków, sponsorów oraz druhów o pomoc finansową.

Wypalanie Traw
Wypalanie jest prawnie zabronione
Ustawa o ochronie przyrody zabrania wypalania roślinności na łonkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin.
Wypalanie traw to bezmyślne niszczenie zieleni. Zobacz jakie przynosi szkody:

GLBM Daewoo Lublin
Niedawno został przekazany przez PSP w Tarnowie lekki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem na wodę i motopompą GLBM Daewoo Lublin.

1% Podatku
Szanowni Państwo! Po raz kolejny zwracamy się do Was z gorącą prośbą o przekazywanie 1 % podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego - w tym wypadku na rzecz naszej jednostki- Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawęzowie. Wystarczy tylko wypełnić odpowiednie pola w formularzu zeznania podatkowego za rok 2011. Ten 1 procent to naprawdę niewiele, warto też dodać że osoby wspierające Organizacje Pożytku Publicznego nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. Warto wspierać organizację, która działa na rzecz bezpieczeństwa Naszej społeczności.

Zebranie Sprawozdawcze Za Rok 1011
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawęzowie chciałby ogłosić że dnia 22.01.2012r. o godzinie 16.00 w budynku Szkoły Na Sali Gimnastycznej odbędzie się zebranie sprawozdawcze. Obecność wszystkich członków jest obowiązkowa i za potwierdzeniem.

Nowsze